Hadërgjonaj, te skuadra e Muriqit?

Futbolli kosovar po njeh progers të jashtëzakonshëm jo vetëm në kompeticionet europiane por dhe në aspektin individual të atyre që përfaqësojnë dardanët.

Paraqitjet mbresëlënëse të Muriqit, kanë terhequr vemendjen e klubeve elitare të europës, ndërsa lojtari i Fenerbahçes, veç Junatid, po kërkohet edhe Bornemuth në Premier.

Por ajo që ka lindur si një ide e çmendur e momentit, lidhet me Florent Hadërgjonajin. mesfushori i linjës me Handersfildin, duket se do të përfundojë pikërisht te ekipi i Muriqit në Stamboll.

Është klubi i Fenerbahçes që ka nisur tratativat. Një lëvizje e tillë, për të marrë Florent Hadërgjonajin, do përkthehej në qëndrimin e Muriqit më gjatë në Turqi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!