Xhokoviç, në skenë Agut

Doli pa lënë gjurmë nga skena e turneut “Indian Wells”, por kampioni i botës Novak Xhorxheviç, zhgënjen dhe në 1/8 e finaleve “Miami Open” që po zhvillohet në “Hard Rock Stadium”  Folorida, të Shtetëve të Bashkuara të Amerikes.

Spanjolli Roberto Bautista Agut, bëri surprizën e madhë, ndërsa vëndi i 25-të në botë, ka eliminuar në mënyrë surpizë, pikërisht Serbin që vijon të jetë i pari në listën botërore të tenisit.

Shifrat 1-6 7-5 6-3, në favor të Spanjollit, lëkundin ndjeshëm performancën e Xhokoviç, i cili nga sot, pritet të nisë të mendojë seriozisht, se nuk është më i pathyeshëm. /sporti im/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!