Kualifikuese, Italia ringjallet në Udine…

Mançini dhe Italia e tij fluturojnë në Udine. Skuadra axure, katër herë kampione  botës, i nisi kualifikueset me marsh të lartë, ndërsa përballë pati Finlanden. 

Pa u ngrohur ende motorët,  Barela i ndihmuar dhe nga  devijim i mbrojtes, me një gjuajtje potente, gjen golin e parë të takimit. Italianët kontrollojnë dhe krijojnë disa mundësi të tjera për të shënuar, por  goli i sigurisë do të vijë vetëm në minutën e 74′ nga Kin, i cili konsiderohet si talenti i madh i fqinjëve. Një sukses i merituar, me italianët që startojnë në mënyrë të shkëlqyer.

Sfida tjetër e mbrëmjes, e cila pati emocione deri në fund, ishte ajo mes  Spanjës dhe Norvegjisë. Iberikët ende me hijet e botërorit “Rusi 2016”, shënuan shpejt me Rodrigo, por në të 65′ nga pika e bardhë e penalltisë, janë mberritur nga vikingët, për të vënë në pikëpyetje një takim, i cili duhej të kishte figuruar më i lehtë se sa prodhoi loja. Gjithsesi, po nga 11 metra, Ramos, ka rikthyer entuziazmin për një 2-1 final.

 Në sfidat e tjera kualifikuese të mbrëmjes, Greqia fitoi 2-0 në fushën e  Lihtenshtejnit, teksa Bosnja  kaloi jo pa vështirësi Armeninë e Mikitarianit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!