Euro 2020: Zvicra e nis mbarë…

Pa shiritin e kapitenit, por një ndër kryesorët te skuadra helvete, Granit Xhaka, feston me Zvicren në Gjeorgji. Skuadra e Petkoviç shënoi dy gola në transfertën gjeorgjiane duke mos pësuar.

Loja është kontrolluar nga miqtë ndërkohë që fraksioni i parë, është mbyllur pa gola.

Në të dyten, kualitetet e zviceranëve kanë bërë diferencën, duke shkuar në gol dy herë dhe sfumuar raste të tjera në fund. Xhaka me shokë, bëjnë detyren dhe konfiskojnë tri pikë të rëndësishme.

Për helvetët, shënuan Zuber 57′ dhe i natyralizuari Zakaria në të 80′. Te helvetet, vec Xhakes u aktivizua edhe shqiptari tjeter, Albian Ajeti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!