Turneu “UEFA Development U16” për vajza, Shqipëria mirëpret…

Federata Shqiptare e Futbollit do të mirëpres një tjetër turne Europian. Bëhet fjalë për “UEFA Development” U-16 për vajza dhe...
Read More
Turneu “UEFA Development U16” për vajza, Shqipëria mirëpret…

Verstapen nis mbrojtjen e titullit, Red Bull kap dy vendet e para

Kampioni i Botës në F1 në fuqi, vendos diktatin që në start... Botëror i ri por skenar i njëjtë. Formula...
Read More
Verstapen nis mbrojtjen e titullit, Red Bull kap dy vendet e para

Mund Tiranën dhe kthen tifozët, Vllaznia kërcënon kreun

Abissnet Superiore, Java 26: Vllaznia - Tirana 3-1 (Juriç 22', Balaj 45'+1', 80' pen/ Nikqi 78') Nga Sara Gjidiaj Java...
Read More
Mund Tiranën dhe kthen tifozët, Vllaznia kërcënon kreun

Teuta futet në ‘valle’, Erzeni sërish në zonën e kuqe

Abissnet Superiore, Java 26: Teuta - Erzeni 3-0 (Lloci 27', Beqja 38', Daci 53') Në Shkodër një klasike, ndërsa në...
Read More
Teuta futet në ‘valle’, Erzeni sërish në zonën e kuqe

Sot në Gllasgou vendoset për kartonin ‘Blu’, Infantino: Jemi kundër

Lajmi për aplikimin e kartonit 'blu' bëri mjaft bujë në botën e futbollit. Në fakt, prej rreth një muaji flitet...
Read More
Sot në Gllasgou vendoset për kartonin ‘Blu’, Infantino: Jemi kundër

Vllaznia luan klasiken në shtëpi, derbi rajonal në… “Niko Dovana”

Klasikja Vllaznia- Tirana dhe derbi rajonal Teuta- Erzeni janë dy duelet e sotme të javës së 26-të Abissnet Superiore. E...
Read More
Vllaznia luan klasiken në shtëpi, derbi rajonal në… “Niko Dovana”

Shpërthen Lotito: Serie A drejt rrënimit

Pas skandalit arbitrar në duelin Lacio- Milan 0-1 flet kreu i Lacios duke shigjetuar drejtuesit e Serie A për padrejtësi...
Read More
Shpërthen Lotito: Serie A drejt rrënimit

F1/ Avaz i vjetër, Verstapen në start, pol-i i 33-të

F1 fillon sërish me avazin e vjetër. Në provat zyrtare të garës së parë të Botërorit 2024 Kampioni i Botës...
Read More
F1/ Avaz i vjetër, Verstapen në start, pol-i i 33-të

Miqësore me Anglinë dhe Spanjën, Brazili shpall listën

Vijnë emrat e parë të Dorival. Trajneri i ri i Brazilit, i cili mbërriti te Seleçao pas periudhës së ndërmjetme...
Read More
Miqësore me Anglinë dhe Spanjën, Brazili shpall listën

Partizani ka…Carën, Kukësi përkeqëson qëndrimin

Abissnet Superiore, Java 26: Partizani - Kukësi 3-0 (Cara 55' pen, 62', Mehmeti 73') Java e 26-të Abissnet Superiore dhe...
Read More
Partizani ka…Carën, Kukësi përkeqëson qëndrimin

Futboll vendi


Turneu “UEFA Development U16” për vajza, Shqipëria mirëpret…

Federata Shqiptare e Futbollit do të mirëpres një tjetër turne ...
Më shumë…

Mund Tiranën dhe kthen tifozët, Vllaznia kërcënon kreun

Abissnet Superiore, Java 26: Vllaznia - Tirana 3-1 (Juriç 22', ...
Më shumë…

Teuta futet në ‘valle’, Erzeni sërish në zonën e kuqe

Abissnet Superiore, Java 26: Teuta - Erzeni 3-0 (Lloci 27', ...
Më shumë…

Vllaznia luan klasiken në shtëpi, derbi rajonal në… “Niko Dovana”

Klasikja Vllaznia- Tirana dhe derbi rajonal Teuta- Erzeni janë dy ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Benzema tërheq Realin, Haland shpëton Dortmund

Një 'Dron' fluturon mbi impiantin bask 'San Mames' gjatë Bilbao- ...
Më shumë…

Reali-Liverpul shumë dilema, Ramos- Salah kujtime…

Real-Liverpul i shortuar nga goglat në Nion duket se do ...
Më shumë…

Mançini i fton të gjithë…

Në funksion të tre sfidave në këtë dritare ndërkombëtare, trajneri ...
Më shumë…

Shorti i Ligës së Europës, Ajaks-Roma…

Fill pas shortit të Ligës së Kampionëve u hodh edhe ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Shulku: Mund të tërhiqemi…

Sekretari i Përgjishëm i FSHF-së, apel për bashkëpunim Sekretari i ...
Më shumë…

Smajlaj dhe Gega, “turistë” në Europian…

… Jo për fajin e tyre. Përgjegjësia bie mbi drejtuesit ...
Më shumë…

Federer në histori, mbërrin në tri shifra

Tenisti 37 vjeçar, kap 100 trofe ne karrierë Zviceriani Roxher ...
Më shumë…

Erkand Qerimaj, më i miri…

Spektakël në garat e Kupës së Republikës në peshëngritje. Qerimaj ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!