Supersfida Holandë- Francë, ndeshja e parë që mbyllet pa gola

U desh të zhvillohej ndeshja e 21-të e këtij europiani që të regjistrohej një rezultat i bardhë pa gola. Holanda...
Read More
Supersfida Holandë- Francë, ndeshja e parë që mbyllet pa gola

Tirana humb testin me Shkëndijen

Me tetovarët e Beqirit, u aktivizua dhe ish futbollisti i Bylis, Trumçi por dhe ishët Cake e Totre Tirana në...
Read More
Tirana humb testin me Shkëndijen

Austria ‘dëbon’ Poloninë, Leva nuk lë gjurmë

Euro 2024, Grupi D: Poloni - Austri 1-3 Penallti bujare për austriakët për 1-3 nga turku Meler, penallti e mohuar...
Read More
Austria ‘dëbon’ Poloninë, Leva nuk lë gjurmë

Zirkze ndryshon ‘kah’, në skenë ngjitet Mançester Junajtid

Joshua Zirkze është emri i nxehtë në tregun e transferimeve të momentit. Fillimisht ishte Milan që nisi bisedat në Londër...
Read More
Zirkze ndryshon ‘kah’, në skenë ngjitet Mançester Junajtid

Ukraina përmbys sllovakët, Grupi E bëhët…lëmsh

Euro 2024, Grupi E: Sllovaki - Ukrainë 1-2 Ukraina merr me përmbysje fitoren e saj të parë në Euro 2024....
Read More
Ukraina përmbys sllovakët, Grupi E bëhët…lëmsh

EURO 2024″/ Arbër Hoxha: Spanja, skuadër e jashtëzakonshme, duam të kualifikohemi

Kombëtarja shqiptare ka nisur përgatitjet intensive në SportCentrum Kaiserau për ndeshjen e fundit dhe vendimtare në grupin B të Kampionatit...
Read More
EURO 2024″/ Arbër Hoxha: Spanja, skuadër e jashtëzakonshme, duam të kualifikohemi

Arbër Hoxha para mediave….

Kombëtarja gjëndët në Kaizerau (Gjermani) teksa po bën gati ndeshjen me Spanjën. Të hënën, Shqipëria luan sfiden e fundit në...
Read More
Arbër Hoxha para mediave….

Kupa e Amerikës/ Mesi pas fitores me Kanadanë: E fundit për mua…

Argjentina e nisi me fitore Kupën e Amerikës në duelin me Kandanë skuadra kampione e botës në fuqi fitoi 2-0....
Read More
Kupa e Amerikës/ Mesi pas fitores me Kanadanë: E fundit për mua…

Asani arrin akord me Las Palmas

Nga Gjermania gazetari Gled Tafaj raportoi për TV Klan se Jasir Asani ka gjetur akordin për 2 vite+1 me Las...
Read More
Asani arrin akord me Las Palmas

Spanja superfuqi, mund Italinë dhe kalon si e parë nga Grupi B

Euro 2024, Grupi B: Spanjë - Itali 1-0 (Kalafiori (OG) 55') Spanja është e kualifikuara e parë nga Grupi B. Një fitore...
Read More
Spanja superfuqi, mund Italinë dhe kalon si e parë nga Grupi B

Futboll vendi


Miqësoret e moshave U17/ Shqipëria mund Azerbajxhanin në Rrogozhinë

Shqipëria U-17 luajti ndeshjen e dytë miqësore ndaj Azerbajxhanit U-17 ...
Më shumë…

Tirana afron sulmuesin që i shënoi Podgoricës në Europa League

Fatmir Prengaj është lojtari i dytë (pas Gjumsit) që afrohet ...
Më shumë…

Euro 2024/ Asllani: Në fushë duhet grintë e zemër, plusi ynë janë tifozët

Kristjan Asllani, mesfushori i Kombëtares shqiptare ishte lojtari i radhës ...
Më shumë…

Kombëtarja U17 publikon listën për miqësoret me Azerbajxhanin

Kombëtarja shqiptare U-17 do të luajë dy ndeshje miqësore ndaj ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Spektakël në ‘Boxing Day’

Në 'Boxing Day', Anglia i dha përmasat e festës takimëve ...
Më shumë…

Te Arsenali tre me COVID, Xhaka e Broja në fushë

Te Arsenal, Cedric, Tomiyasu dhe Maitland-Niles nuk janë të pranishëm ...
Më shumë…

Premier në fushë, ‘Boxing Dey’ në traditë

Anglezët nuk ikin nga tradita. Në fushë Armando Broja por ...
Më shumë…

Lacio tenton Januzajin

Ish futbollisti i Mançester Junajtid pritej të kthehej në Angli ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Shkëndija në bilance, klubi krenohet me ecurinë…

● Shkëdija e Tetovës, ndalet të bëjë bilancin e klubit ...
Më shumë…

Më të mirët e 2019-ës, ‘Sporti im’ shpall fituesit

Redaksia e “Sporti im.al”, ruan traditën. Mbështetur te numri i ...
Më shumë…

Ndahet nga jeta Shyqyri Rreli

Lajm të hidhur për familjen e tij, për futbollin shqiptar ...
Më shumë…

Shtutgarti me trajner të ri…

Militon në Bundesligën 2 por Shtutgart bën lajm gjithnjë në ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!