Në Vlorë ka një duel elite, Dinamo e ka finale

Kategoria e Parë do të mbyllë sot javën e 20-të me dy takime të rëndësishme. Fillimisht Apolonia e Fierit do...
Read More
Në Vlorë ka një duel elite, Dinamo e ka finale

Barça fiton klasikën, Juve thyen Interin

Kanë përfunduar dhe tre supersfidat e fundit në Spanjë, Itali dhe Francë. "El-Clasico" emocionuese dhe e luftuar që në fund...
Read More
Barça fiton klasikën, Juve thyen Interin

Vllaznia largon Josën

Humbja 2-0 sot ndaj Laçit, ka rezultuar fatale për trajnerin Mirel Josa. Ekipi i Vllaznisë ka njoftuar pak minuta më...
Read More
Vllaznia largon Josën

Napoli prek titullin e tretë, Bajerni bie sërish, Arsenal ka…Xhakën

Janë mbyllur shumë prej sfidave të planifikuara për këtë të dielë. Kampionati anglez zhvilloi vetëm një përballje, atë mes Arsenalit...
Read More
Napoli prek titullin e tretë, Bajerni bie sërish, Arsenal ka…Xhakën

Verstapen spektakolar, Perez ‘Çmimi i Madh’ në Jedah

Verstapen fiton një pikë për xhiron më të shpejtë dhe ruan kreun e Botërorit. Serxhio Perez fiton 'Çmimin e Madh'...
Read More
Verstapen spektakolar, Perez ‘Çmimi i Madh’ në Jedah

Sfida e parë kualifikuese e Euro 2024 me Poloninë, ja programi mediatik e stërvitor i Kombëtares

Kombëtarja shqiptare do të nisë këtë të dielë përgatitjet në kuadër të ndeshjes së parë kualifikuese për Kampionatin Europian “Gjermani...
Read More
Sfida e parë kualifikuese e Euro 2024 me Poloninë, ja programi mediatik e stërvitor i Kombëtares

Mundi krutanët, Partizani merr kreun

Abissnet Superiore, Java 26: Partizani - Kastrioti 4-1 (Cara 35', Matondo 40', Selmani 45'+2', Mba 78' /Mihana 44') Partizani fundos...
Read More
Mundi krutanët, Partizani merr kreun

Laçi shkund Vllazninë, Egnatia ndalet nga “tifozët”

Abissnet Superiore, Java 26: Laçi - Vllaznia 2-0 (Guindo 32', 41') Egnatia - Teuta 1-1 (Kasa 26'/ Gruda 38') Laçi...
Read More
Laçi shkund Vllazninë, Egnatia ndalet nga “tifozët”

Superiorja me tre përballje, hap Laçi, mbyll Partizani

Dy ndeshjet e para të javës së 26-të luajtur dje në Ballsh dhe Durrës nuk prodhuan fitues. Si Bylis-Tirana ashtu...
Read More
Superiorja me tre përballje, hap Laçi, mbyll Partizani

‘Çmimi i Madh’, F1 me risi në Jedah

'Pole position' për Serxhio Perez në garën për 'Çmimin e Madh' të Arabisë Saudite. Në Jedah, sot me start orën...
Read More
‘Çmimi i Madh’, F1 me risi në Jedah

Futboll vendi


Në Vlorë ka një duel elite, Dinamo e ka finale

Kategoria e Parë do të mbyllë sot javën e 20-të ...
Më shumë…

Vllaznia largon Josën

Humbja 2-0 sot ndaj Laçit, ka rezultuar fatale për trajnerin ...
Më shumë…

Mundi krutanët, Partizani merr kreun

Abissnet Superiore, Java 26: Partizani - Kastrioti 4-1 (Cara 35', ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Shorti/ Siti- Bajern përballë, Milan takon Napolin

Duelet për fazën e biletës gjysmëfinale dolën nga duart e ...
Më shumë…

Europa League/ Dominim i skuadrave të mëdha, verdiktet

Pas Champions League, edhe Europa League ka kompletuar skuadrat çerekfinsliste ...
Më shumë…

Lacio e Vijareal jashtë, Conference League njeh çerekfinalistet

Janë zyrtarizuar në Conference League tetë skuadrat çerekfinaliste që do ...
Më shumë…

Liga e Europës, sot verdiktet kualifikuese

Sot me dy fasho oraresh, 18:45 dhe 21:00, ndeshjet e ...
Më shumë…

Histori sportive

Intervista epike, Tufa sjell Berishën kardilog

Historia e veçantë e një interviste me stil perëndimor kryer ...
Më shumë…

Flet Sulejman Maliqati, ‘Nderi i Kombit’

Bisedoi: Isuf Myrtaj A është termi më i gjetur apo ...
Më shumë…

Fiorentina sot në përvjetor

Klubi 'viola' feston sot 96 vjetorin e themelimit. Fiorentina ka ...
Më shumë…

“Tue pamë Lushtën e Boriçin”…

Parathenje nga: Bashkim Tufa (Mjeshtër i Madh) Para disa vitesh ...
Më shumë…

Të ndryshme

Zherard drejt stolit të Anglisë, Bejl në stafin e Uellsit,Ramos…

Ramos: Pavarësisht vështirësive të PSG-së dhe eleminimit në Champions, duket ...
Më shumë…

Verstapen pa rivalë, Alonso në podium me Aston Martin

Në pistën e Sakhir në Bahrein, Maks Verstapen dhe Red ...
Më shumë…

Verstapen e nis ku e la, ‘Pole Position’ në start

Pas tre seancave me prova të lira, Maks Verstapen kampioni ...
Më shumë…

E pazakontë/ Al Nasr 3 gola pas minutës së 93′-të

Kristiano Ronaldo në hije, Al Nasr ia del me një ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!