FIFA zgjat me 10 ditë afatin e merkatos turke

Hapësira e merkatos në Turqi teksa ishte planifikuar të mbyllej sonte në 23:59 do të zgjatet edhe me 10 ditë....
Read More
FIFA zgjat me 10 ditë afatin e merkatos turke

Vjen klasikja, Tirana- Vllaznia pritet e ndezur

Pas javës së 20-të, vendosja e skuadrave në tabelë ka bërë që shumë klube të rishohin me qetësi objektivin sezonal....
Read More
Vjen klasikja, Tirana- Vllaznia pritet e ndezur

FIFA/ VAR do japë shpjegime në Botërorin e femrave

Shpjegimi në kohë reale i vendimeve të marra nga VAR për publikun nga gjyqtarët, i cili po përdoret mbi baza...
Read More
FIFA/ VAR do japë shpjegime në Botërorin e femrave

Teuta parakalon Bylisin, Vllaznia thyen Kukësin

Abissnet Superiore, Java 20: Vllaznia - Kukësi 2-0 (Marku 19', Jonuzi 45') Teuta - Bylis 1-0 (Goxha 77') Nga Sara...
Read More
Teuta parakalon Bylisin, Vllaznia   thyen Kukësin

Seleksionime në SHBA, FSHF planifikon në maj…

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur të organizojë në muajin maj seleksionime me futbollistët shqiptarë të talentuar, të cilët jetojnë...
Read More
Seleksionime në SHBA, FSHF planifikon në maj…

Kastrioti-Erzeni barazimi spektakolar

Abissnet Superiore, Java 20: Kastrioti - Erzeni 2-2 (Stojanoviç 58', Greca 63'/ Asani 5', Kapllani 34') Mes spektaklit dhe golave,...
Read More
Kastrioti-Erzeni barazimi spektakolar

Tri takime, java e 20-të plot mistere

Abissnet Superiore rikthehet sot për të mbyllur javën e 20-të të saj. Pas Egnatia-Tirana 1-2 dhe Partizani- Laçi 1-2 luajtur...
Read More
Tri takime, java e 20-të plot mistere

Skautizëm/ Zyrtarët e FSHF në Koverçano për shkëmbim eksperience

Federata Shqiptare e Futbollit po bën përgatitjet e fundit për lançimin e kursit të skautizmit, që do të organizohet për...
Read More
Skautizëm/ Zyrtarët e FSHF në Koverçano për shkëmbim eksperience

Partizani e bën baltë, Laçi shkëlqen dhe kap…europën

Abissnet Superiore, Java e 20-të: Partizani- Laçi 1-2 (Da Silva 28' / Turkaj 45’+3′, Shkurtaj 66') Partizani i 2023-it ngel...
Read More
Partizani e bën baltë, Laçi shkëlqen dhe kap…europën

Sot/ Partizani për kthesën, Laçi për vazhdimësinë

Fiton Tirana (mundi 1-2 Egnatian) dhe e dërgon në +6 diferencën e pikëve me vendin e dytë, Partizanin. Të kuqtë...
Read More
Sot/ Partizani për kthesën, Laçi për vazhdimësinë

Futboll vendi


Vjen klasikja, Tirana- Vllaznia pritet e ndezur

Pas javës së 20-të, vendosja e skuadrave në tabelë ka ...
Më shumë…

Teuta parakalon Bylisin, Vllaznia thyen Kukësin

Abissnet Superiore, Java 20: Vllaznia - Kukësi 2-0 (Marku 19', ...
Më shumë…

Seleksionime në SHBA, FSHF planifikon në maj…

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur të organizojë në muajin ...
Më shumë…

Kastrioti-Erzeni barazimi spektakolar

Abissnet Superiore, Java 20: Kastrioti - Erzeni 2-2 (Stojanoviç 58', ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Mançester Siti nën akuzë, klubi rrezikon gjithçka

Sheikh Mansur pronari i 'Qytetarëve' ka një mal mbi supe ...
Më shumë…

Inter fiton derbin, Reali -8 nga kreu, Siti nuk përfiton…

Lautaro Martinez dërgon Interin në delir. Argjentinasi falë një goli ...
Më shumë…

Kampionatet elitare, Siti viziton Londrën, Barça pret Seviljen

Jo vetëm Inter-Milan në program sot për Serie A. Në ...
Më shumë…

Inter-Milan, ‘Madonina’ e “frikës”

Inter në vendin e dytë me 40 pikë, 13 pikë ...
Më shumë…

Histori sportive

Legjendat/ Arti dhe sporti në një foto

'Djemtë e kthyer' (Throwback GUYS). Kështu e ka quajtur foton ...
Më shumë…

Pele, ndeshja e fundit e legjendës u luajt…

Më 1 tetor 1977 Pele luajti ndeshjen e tij të ...
Më shumë…

Intervista epike, Tufa sjell Berishën kardilog

Historia e veçantë e një interviste me stil perëndimor kryer ...
Më shumë…

Flet Sulejman Maliqati, ‘Nderi i Kombit’

Bisedoi: Isuf Myrtaj A është termi më i gjetur apo ...
Më shumë…

Të ndryshme

Red Bull prezanton makinën e re

Pas Haas, sot ishte skuderia e Red Bull e cila ...
Më shumë…

Uzuni për rekord, Skuka nuk përfshihet, Superiorja me…ndryshime

Erzeni- Vllaznia dhe Partizani-Egnatia, sipas Departamentit të Garave në FSHF ...
Më shumë…

Ronaldo eleminohet në gjysmëfinale

Gjysmëfinale të Superkupës së Arabisë Saudite: Al Feiha- Al Hilal ...
Më shumë…

FSHF nderon mjekun Zyhdi Çoba në 80-vjetorin e tij të lindjes

Federata Shqiptare e Futbollit ka nderuar sot mjekun e njohur ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!