Prenga në Hungari

Ish mbrojtesi i Rigas ne Letoni, Herdi Prenga, i bashkohet kampionatit hungarez te futbollit. Kisvarda e vendit te tretë behet...
Lexo
Prenga në Hungari

Firmos Cise, Vllaznia gati…

Lojtari nga Gana Salim Cise, firmos kontratë 1 vjeçare me kuqeblutë. "Cise nuk është lojtari ynë. Ka ardhur në një...
Lexo
Firmos Cise, Vllaznia gati…

Shëndetësia i hap udhë baskebollit

Mira Rakacolli, zevënësminister i Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, ka firmosur shkresën për të lejuar të luhet sporti i basketbollit. Kuptohet...
Lexo
Shëndetësia i hap udhë baskebollit

Kuqezinjtë e Bushit, nisin në mars

Këtë mëngjes në Nion të Zvicrës me 53 kombëtaret U21 të cilat do të fillojnë procesin e kualifikimit në mars...
Lexo
Kuqezinjtë e Bushit, nisin në mars

Shorti U21, Shqipëria sërish me Anglinë e Kosovën

Shqipëria U21, njeh rivalët e Grupi G të eliminatoreve për Kampionatin Europian të vitit 2023. Kombëtarja shqiptare e futbollit për...
Lexo
Shorti U21, Shqipëria sërish me Anglinë e Kosovën

Blof i Junajtid, Tuhel debuton thatë…

Në Premier League teksa luhet java e 20-të, kanë nisur të konturohen skuadrat në klasifikim. Kështu sot Mançester Junajtid zhgënjeu...
Lexo
Blof i Junajtid, Tuhel debuton thatë…

Ekuban i jep Superkupën Trabzonsporit

Superkupa e Turqisë: Bashaksehir- Trabzonspor 1-2 Kaleb Ekuban i jep trofeun e Superkupës së Turqisë skuadrës së Trabzonsporit. Ish-sulmuesi i...
Lexo
Ekuban i jep Superkupën Trabzonsporit

Inter- Juve gjysmëfinalja e parë, gola nga shqiptarët…

Shënojnë Gjimshiti e Muriqi në Atalanta- Lacio për gjysmëfinalen e Kupës së Italisë, pason Myrto Uzuni në kampionat për Ferencvarosh...
Lexo
Inter- Juve gjysmëfinalja e parë, gola nga shqiptarët…

Kaleziç, vjen zyrtarizimi te Vllaznia

Ashtu sikundër u tha të martën, Vllaznia bën zyrtare kalimin e 'kufirit' nga Mali i Zi në drejtim të Shkodrës...
Lexo
Kaleziç, vjen zyrtarizimi te Vllaznia

Shënojnë Gjimshiti e Muriqi, kalon Atalanta

Kupa e Italisë: Atalanta-Lacio 3-2 Pas takimit dje në San Siro i cili hapi raundin çerekfinal të Kupës së Italisë,...
Lexo
Shënojnë Gjimshiti e Muriqi, kalon Atalanta

Futboll vendi


Prenga në Hungari

Ish mbrojtesi i Rigas ne Letoni, Herdi Prenga, i bashkohet ...
Më shumë…

Kuqezinjtë e Bushit, nisin në mars

Këtë mëngjes në Nion të Zvicrës me 53 kombëtaret U21 ...
Më shumë…

Disiplina, ndëshkime te moshat…

Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës. Lojtari i Akademia ...
Më shumë…

Abrashi bashkohet me Xhakën…

Nga: Xhuljano Zeqja Mesfushori kuqezi deri dje te Frajburg në ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Blof i Junajtid, Tuhel debuton thatë…

Në Premier League teksa luhet java e 20-të, kanë nisur ...
Më shumë…

Inter- Juve gjysmëfinalja e parë, gola nga shqiptarët…

Shënojnë Gjimshiti e Muriqi në Atalanta- Lacio për gjysmëfinalen e ...
Më shumë…

Ndjek Sebajos, Odegard te Arsenali

Martin Odegard është një lojtar i ri i Arsenalit. Kjo ...
Më shumë…

Interi në gjysmëfinale, Zlatan gol dhe të…kuq

Kupa e Italisë: Inter- Milan 2-1 Në Itali derbi i ...
Më shumë…

Histori sportive

Kombëtarja, 18 vite më parë në Bahrejn

Në vitin 2002, Kombëtarja kuqezi e drejtuar asokohe nga Sulejman ...
Më shumë…

Pas Mesit në 2012-n, sot Pele, ‘sulmoi’ edhe Ronaldon

"Golashënuesi më i mirë në histori më 1283 gola”,shkruan Edson ...
Më shumë…

Ronaldo 758 por ‘mbreti’ Pele ka 767…

758 gola për Ronaldon që kalon Pele me 757 por ...
Më shumë…

Dosti, personalizon numrin 9 bardhezi

Edmond Dosti i njohur me nofkën 'Moke', do të vishet ...
Më shumë…

Të ndryshme

Shëndetësia i hap udhë baskebollit

Mira Rakacolli, zevënësminister i Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, ka firmosur ...
Më shumë…

Ekuban i jep Superkupën Trabzonsporit

Superkupa e Turqisë: Bashaksehir- Trabzonspor 1-2 Kaleb Ekuban i jep ...
Më shumë…

Hamilton luan muzikë e bën ski, Mercedes hesht për kontratën

● Hamilton gjatë ditëve të para të 2021 u shfaq ...
Më shumë…

Hadergjonaj dhe Ekuban në formacionin e javës…

Florent Hadërgjonaj, mbarojtësi Dardan i Kasimpasa në Superligën turke është ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!