Beshiktash fiton Kupën, tre shqiptarë në fushë

Finale dramatike në Stamboll ndërmjet Beshiktash të Ernest Muçit dhe Milot Rashicës ndaj Trabzanspor të Enis Bardhit. Bardhezinjtë arritën një fitore dramatike duke shënuar në shtesë e triumfuar me rezultatin 3-2.

Trabzonspori kaloi i pari në avantazh me Onuaçu në minutën e 13-të, ndërkohë që Gezal, barazoi shifrat nga pika e bardhë e penalltisë në minutën 45+3 pas prekjes së topit me dorë nga Enis Bardhi.

Në fillim të së dytës, Uçan shënoi në minutën e 54 për 2-1, ndërkohë që Trabzonspor barazoi me të sapohedhurin në fushë Pepe në minutën e 89-të.

Pa u dhënë sinjali final për shtesë, ishte Al Musrati i cili në minutën e 90+4 shënoi golin e fitores duke i rikthyer trofeun Beshiktashit.

Në fushë dhe me medajle në qafë në fund edhe Milot Rashica teksa u hodh nga stoli në minutën e 64./Sportiim.al/