Starti Euro 2024/ Gjermani -Skoci, formacionet

Pas pak në Allianz Arena të Mynihut 21:00, nis ndeshja e parë e Euro 2024 ndermjet Gjermanisë dhe Skocisë.

Para pak minutash UEFA ka zbardhur formacionet e skuadrave të cilat janë duke kryer fazën e nxehmjes.

Gjykon francezi Turpë.

Formacionet zyrtare:

Gjermania: Nojer; Mitelstad, Tah, Rydiger, Kimish; Kros, Andrih; Virc, Gyndoan, Musiala; Haverc | Trajner: Julian Nagelsman

Skocia: Gun; Hendri, Porteson, Tierni; Ralston, MekGregor, MekTomini, Robertson; MekGin, Adams, Krisi | Trajner: Stiv Klark

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!