‘Mur’ kuqezi në Dortmund, Shqipëria gati, formacionet

Vetëm pak minuta nga starti i sfidës së shumëpritur, e para për kuqezinjtë në këtë EURO 2024, debutimi i tyre përballë Italisë në “Signal Iduna Park” ka ndezur atmosferën në Dortmund e kudo ku ka shqiptarë.

Formacionet zyrtare tashmë janë publikuar dhe Shqipëria do ta nisë nga minuta e parë me këtë rreshtim:

Strakosha, Mitaj, Gjimshiti, Ajeti, Hysaj, Bajrami, Asllani, Ramadani, Seferi, Asani, Broja
Tr: Silvinjo

Nga ana tjetër Italia kundërpërgjigjet me:

Doaruma, Di Lorenco, Kalafiori, Bastoni, Dimarko, Zhorzhinjo, Barela, Fratezi, Pelegrini, Kieza, Skamaka
Tr: Spaleti

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!