Selmani rikthehet te Laçi, ndjek skuadrën në Kupë

Gentian Selmani rikthehet në shtëpi. Pas aventurave në Turqi me Menemenspor e Boluspor, portieri kuqezi, zgjedh të vijojë me klubin që e promovoi si profesionsit.

24-vjeçari ndoqi sot sfidën Laçi -Tomori në Pezë (2-1) duke rënë preh e mediave sportive.. Në fakt ‘Sportiim.al’ tërthorazi e ka hedhur lajmin prej disa ditësh duke shkruar se: ‘Një futbollist i Kombëtares do ti bashkohet një ekipi në Superiore’

Lëvizja u bë zyrtare mbrëmë vonë pasi portieri ishte në bisedime intensive dhe me një klub tjetër jashtë vendit.

Ndërkaq, presidenti i Laçit Pashk Laska konfirmoi se Selmani do të jetë pjesë e bardhezinjëve ndërsa shtoi se afrimi i disa futbollistëve të rinj do ti bëjë mirë grupit aktual.

Largimet e Peterman, Borisjuk, Cucin dhe Akinjemit kanë ulur disi alternativat për trajnerin Mezani i cili sot mori përgjjigje pozitive nga rikuperimi pas 7 muash i Klinti Qatos por dhe nga ajo e Sebastjan Spahiut i cili do të jetë gati në kampionat ndaj Partizanit. Edhe Guindo drejt riaftësimit të plotë./Sara Gjidiaj/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!