Ballkani mbetet jashtë, Slavia e ndëshkon në fund

Ëndrra e Ballkanit për të kaluar fazën e grupeve të Conference League u shuajtën sonte teksa ekipi nga Theranda u mund me rezultatin 0-1 nga Slavia e Pragës në “Fadil Vokrri”. Me një ndeshje nga fundi, matematika e lë jashtë Grupit G.

Ndërkohë shumë skuadra të tjera në Conference League kaluan për në 1/16. Bashaksehir dhe Fiorentina në Grupin A, Uest Hem në Grupin B, Vijareal në Grupin C, AZ dhe Dnipro-1 në Grupin E, Djuargareden në Grupin F, Sivaspor në Grupin G.

Ndërkohë Slovaçko- Këln u shty për mot të keq.

Conference League

Grupi A:
Fiorentina – Istanbul Bashaksehir 2-1
Hearts – Riga FS 2-1

Grupi B:
Anderleht – FCSB (Steaua) 2-2
Uest Hem – Silkeborg 1-0

Grupi C:
Austria Vienë – Leh Poznan 1-1
Vijareal – Hapoel Ber Sheva 2-2

Grupi D:
Nicë – Partizan Beograd 2-1

Grupi E:
Vaduz – AZ Alkmar 1-2
Dnipro – Apolon Limasol 1-0

Grupi F:
Molde – Djurgarden 2-3
Shamrok Rovers – Gent 1-1

Grupi G:
Ballkani – Sllavia Pragë 0-1
Sivaspor – Kluzh 3-0

Grupi H:
Bazel – Zhalgiris Vilna 2-2
Sllovan Bratislava – Punik 2-1 /Sara Gjidiaj-Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!