Ballkani në fushë, Liga e Konferencës të tjera duele

Në Ligën e Konferencës aty ku Ballkani po mban gjallë shpresat për një tjetër sukses në Grupin G, sot do të ketë bollëk takimesh. Janë disa skuadra të cilat pritet të shtojnë numrin e atyre që kanë siguruar kalimin nga grupet duke konturuar ekipet që do të luftojnë më tej për 1/16 -at.

Kështu në orën 21:00 vëmendja kryesisht në “Fadil Vokrri” të Prishtinës me skuadrën nga Theranda e cila do të presë Slavian e Pragës. Ndonëse çekët janë mjaft të fortë, sërish shpresat për skudrën e Ilir Dajës ekzistojnë në përqindje të lartë.

Ndeshjet sot, raundi i 5-të faza e grupëve:

Oraret 18:45 dhe 21:00

Fiorentina- Bashaksehir

Hearts- Rigas Futbol skola

Anderleht- FCSB (Steaua)

Uest Hem- Silkeborg

Vijareal- Ber Sheva

Austria Vienë- Leh Poznan

Slovaçko- Këln

Nicë- Partizan

Vaduz- AZ Alkmar

Dnipro 1- Apolon Limasol

Molde- Djurgarden

Shamrok Rovers-Gent

Ballkani- Slavia Pragë

Sivaspor- Kluzh

Bazel- Zhalgiris Vilna

Slovan Bratislavë-Punik/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!