Drita e pëson në fund

Conference League: Inter Turku- Drita 1-0

Drita nisi sot nga Finlanda kompeticionin e Conference League. Ndaj vendasëve të Inter Turkut, skudara e Nuhiut pas një pjese të parë jo të mirë, e nisi të dytën me një marsh të lartë.

Ndonëse gjilanasit patën shumë raste për gol, në të 76′ skuadra mbeti me një futbollist më pak (Blakqori me të dyten e verdhë).

Një minutë më vonë, madje nga zhvillimet e aksionit të lojës së ndaluar, Niska shënoi për vendasit. E kthimit pas një jave në ‘Fadil Vokrri’ në 12 korrik.

Ndërkaq po për Conference League sot luhet (20:00) Vikingur- Europa. Të tjerat në program nesër./Sportiim.al/