Rrogozhinë/ Barazimi zhgënjen Vllazninë

Liridon Latifi proteston ashpër ndaj vendimit të Brdariç për t’u zëvendësuar.

Abissnet Superiore, java e 8: Egnatia- Vllaznia 1-1 (Iseni 15’/ Latifi pen 45′)

Egnatia- Vllaznia mbyll javën e 8-të me një barazim 1-1 në Rrogozhinë. Fillimisht një supergol i Besir Isenit nga afro 28 metra dhe më pas barazimi me penallti nga Liridon Latifi në fund të pjesës së parë.

Pjesa e dytë thuasje e gjitha nën diktatin e Vllaznisë. Krijoji raste e goditi shumë korrne (1-12 në total) por goli nuk erdhi. Edhe për meritë të mbrojtes vendase me Krasniqin në krye dhe portierin Puja.

Në fund skuadrat qëndruan sërish ‘tok’ në klasifikim vendi i 5-të dhe i 6-të menga 10 pikë secila. Kampionati ndal për dy javë, Kombëtarja kuqezi me dy ndeshje me Anglinë dhe Andorrën në 12 dhe 15 nëntor./Sportiim.al/