Kupa e Amerikës, faza përmbyllëse në kalendar

Për 1/4 e Kupës së Amerikës tetë skuadra në garë. Katër ekipet e Grupit A dhe 4 të Grupit B, do të ndeshën sipas kalendarit të përcaktuar nga formula e CONMEBOL.

Kështu:

Peru- Paraguai (2 korrik, 23:00 në Goiania)

Brazil-Kili (3 korrik 02:00 në Rio)

Uruguai-Kolumbi (4 korrik 00:00, Brazilia)

Argjentinë-Ekuador (4 korrik ora 03:00 Goiania)

Gjysmëfinalet:

Peru/Paraguai-Brazil/Kili (5 korrik)

Uruguai-/Kolumbi- Argjentinë/ Ekuador (6 korrik)

Finale vendi i tretë: 9 korrik në Brazilia

Finale, Kupa e Amerikës: 10 korrik në Maracana të Rio De Zhaniero

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!