Brazili dhe Peruja në gjysmëfinale

Paralelisht me Euro 2020′ po për shkak të pandemisë globale Koronavirus, po zhvillohet edhe ‘Copa America’

Kështu, Brazili dhe Peruja janë dy gjysmëfinalistët e parë të Kupës së Amerikës, që po zhvillohet në Brazil. “Seleçao” kaloi me shumë vështirësi Kilin.

Kili pasi u ndëshkua me një gol të Paquetas, barazoi me vargas por sistemi VAR anuloi dhe shifrat mbetën1-0. Brazli me një futbollist më pak ruajti avantazhin dhe siguroi gjysmëfinalen.

Në sfidën tjetër e cila u shoqërua nga spektakli dhe shumë gola (3-3), Peruja eliminoi Paraguain vetëm pas goditjeve të 11-metërshave. Peruja gaboi dy penallti ndërsa Paraguai 3 të tilla.

Dy skuadrat Brazili dhe Peruja do të përballen mes tyre në 6 korrik për biletën e finales së ‘Maracana’.

Brazil- Kili 1-0

Peru- Paraguai 3-3 (4-3 pen)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!