Gjimshiti për historinë, Budapesti strehë e Gladbah

UEFA Champions League Trophy during the Champions League match between Valencia and Lille at Estadio Mestalla on November 5, 2019 in Valencia, Spain. (Photo by Pressinphoto/Icon Sport)

Liga e Kampionëve vijon sot me dy takime të tjera për fazën e1/8-ve. Do të luhen Atalanta- Real Madrid dhe në ‘Pushkash Arena’ të Budapestit, Borusia Mynshengladbah-Mançester Siti.

Nëse për Gjimshitin sfida me galaktikët mbetet një përballje historike teksa Atalanta pret në Bergamo, Realin, sfida tjetër do të luhet në Budapest. Shkaku i thjeshtë, Anglia mbetet rrezik i mutacionëve të reja të COVID-19 dhe Gjermania ka ligje të ashpra karantinimi.

Ndeshjet sot:

21:00

Atalanta-Real Madrid

Gladbah-Mançester Siti (Hungari)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!