Inter merr kreun e Seria A

Inter- Lacio 3-1

Para derbit të Madoninës, Milan-Inter që zhvillohet javën e ardhëshme, Inter në krye…

Ndeshje speciale kjo në ‘San Siro’ mes Interit dhe Lacios për javën e 22 në Seria A.Interi i Kontes, pavarësisht se në të shkuarën ka ecur me hope sot pas humbjes së Milanit me Specian të shtunën, shfrytëzoi shansin dhe për herë të parë këtë edicion, ka marrë kryesimin e kampionatit italian.

Ndaj Lacios, Eriksen nga minuta e parë, Në fund u aktivizua dhe Muriqi. Strakosha raportohet i dëmtuar nga kampi bardhekaltër.

Një super Lukaku dy herë në gol dhe një i tretë asistues për argjentinasin Lautaro Martiniz, tregon se ai mbetet një ndër goditjet e mëdha të Kontes kur e afroi nga Junatid.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!