Lukaku pushton mediat italiane…

Mbrëmja brilante e sulmuesit të përfaqësueses belge nuk mund të kalonte aq ‘lehtë’ nga mediat e mëdha të gadishullit apenin. Por jo vetëm…

Sulmuesi belg i ‘pavlefshëm’ te Mançester Junajtid, kthehet në makineri golash dhe asistesh te Interi “kinez” i Antonio Kontes.

Ndaj Lacios, sulmuesi shtatlartë ishte thjesht protagonist absolut ndërsa me dy gola dhe një asist te goli i tretë, ndihmoi Interin të parakalojë Milanin për kreun e Seria A.

Sot mediat sportive në Itali e kanë ‘shënjestruar’ si heroin e zikaltërve. aq më teper që Lukaku 27 vjeçar, dje arriti te 300 gola në karrierë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!