Gatuzo kundër të shkuares: ‘Napoli më paguan…’

Rino Gatuzo dhe Milan, sot kundërshtarë. ‘Luftëtari’ dhe fituesi i shëmë trofeve me ‘Djallin’ do duhet të luftoj për ta mundur sot në napoli të shkuarën e tij.

Një karrierë të tërë si futbollist, pastaj një sezon si trajner do jenë të përzier sot në trurin e teknikut të napolit sonte në ‘San Paolo’.

Në fakt, ligji është ndryshe. Gjithçka sonte do të mbyllet shpejt në zemrën e e kujtimeve të Rinos. “Asgjë nuk është përgjithmonë. Futbolli është një tjetër gjë”. Pa harruar faktin se Napoli po më paguan”, shkruan Corriere della Sera.

Ndërkaq sot Seria A veç Napoli- Milan (20:45) si supersfidë e ditës, ka në program edhe:

Seria A:

Fiorentina- Benevento 0-1 live

Inter- Torino

Roma -Parma

Sampdoria- Bolonja

Hellas verona- Sasuolo

Udineze- Xhenova

Napoli- Milan

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!