Merkato zyrtare e Kategorisë Superiore

Siç dhe ishte planifikuar nga FSHF, pas shtyrjes së afatit veror të merkatos së Kategorisë Superiore nga 20 shtatori në 2 tetor, në orën 24:00 mes të premtes dhe të shtunës, ra ‘gongu’ i firmave të fundit.

Nëse Teuta, Laçi, Vllaznia por dhe Tirana, goditen në kohë duke afruar lojtarë vërtetë kualitativë, te Kukësi, pavarësisht se grupi dukshëm ka zbehje krahasuar me edicionet e kaluara, bëri dy goditje mjaft thelbësore. Agim Ibrahimi dhe Gjelbërim Taipi, ia rrisin sërish kuotat verilindorëve.

Gjithësesi, Teuta dhe Laçi janë klubet që vlerësohen me afrimet më cilësore të këtij sesioni.

Merkato sipas klubëve në hyrje-dalje 2 tetor 2020.

Tirana :

Afrime: Albion Avdijaj, Ardit Toli, Kristijan Toshevksi, Jurgen Vrapi, Filip Najdovski, Marlind Nuriu, Derrick Sasraku, Okseold Sefa, Isaac Gyamfi, Ibrahim Sulley, Shaqir Tafa, Visar Bekaj, Aldi Gjumsi, Alban Cejku, Kristi Malo, Xhoi Çici, Richard Danso; 

Largime: Albi Doka, Edon Hasani, Erando Karabeci, Edvan Bakaj, Tefik Osmani, Michael Ngoo, Mario Morina, Ismael Dunga, Lancinet Sidibe, Pano Qirko, Mario Beshiraj, Gentian Muça)

Kukësi :

Afrime: Anxhelo Tafa, Albin Gashi, Zenel Gavazaj, Redon Dragoshi, Patrick Ezze, Bruno Telushi, Kenan Horic, Entonjo Elezaj, Besir Demiri, Altin Bytyçi, Eljan Çelaj, Matheus Leiria dos Santos, Mehdi Hetemaj, Ersil Ymeri, Agim Ibraimi, Gjelbrim Taipi; 

Largime: Vasil Shkurtaj, Gëzim Krasniqi, Olsi Teqja, Ilir Avdyli, Valon Ethemi, Kristal Abazaj, Markovanbasten Çema, Besar Musolli, Eduart Rroca, Edis Maliki, Erhun Obanor, Bruno Telushi, Emiljano Musta, Enis Gavazaj.

Laçi:

 Afrime: Alen Sherri, Renato Malota, Klejdi Rapo, Mentor Mazrekaj, Dorian Kërçiku, Lukas Ramos, Van Dave Harmon, Bryan Joel Rodriguez, Emiljano Musta, Erhun Obanor, Bachir Mane; 

Largime: Eglentin Gjoni, Irlian Ceka, Bedri Greca, Dembakwi Yomba, Dimitri Stajila, Uendi Vecaj, Abdurrahman Fangaj

Skënderbeu:

 Afrime: Paulo Ivani, Harallamb Qaqi, Ditmar Bicaj, Amer Duka, Joan Çela, Altin Govori, Arinaldo Rrapaj, Remi Dujardin, Alban Shabani, Aleksandros Tereziu, Kostandin Dramolli, Mërgim Shala, Samuel Armah, Denis Dovouna, Donald Bogdani, Joseph Teteh, Abbye Agbodzie; 

Largime: Bruno Dita, Dejvi Bregu, Marvin Turtulli, Jean Ndecky, Enea Koliçi, Bajram Jashanica, Blerim Krasniqi, Artim Pollozhani, Marlind Nuriu, Nazmi Gripshi, Eni Imami, Asion Daja, Malsor Ajeti, Agon Elezi, Jorgo Pellumbi

Teuta:

 Afrime: Aldrit Oshafi, Blerim Krasniqi, Iran Goncalves, Asion Daja, Vasil Petani, Erando Karabeci, Denis Pjeshka, Silvio Zogaj, Dejvi Bregu; 

Largime: Idelino Gomes, Sherif Kallaku, Arlind Kalaja, Arbër Çyrbja, Kenan Hreljic.

Partizani rikthime nga huazimet, merkato e pezulluar nga FIFA:

Afrime: Lukas Cardoso, Dionis Cikani, Jasir Asani, Alessio Hyseni; 

Largime: Lorenc Trashi, Deian Boldor, Aristotelos Romero, Bruno Telushi, Dorian Kërçiku, Amir Bilali)

Bylis:

Afrime: Arbër Mehmetllari, Xhoeli Maçolli, Simon Simoni, Milos Stojanovic, Nihad Sero, Aleksandër Trumci, Angjelo Radovani, Pano Qirko, Xhoi Carkanji, Gresild Lika, Jurgen Dushkaj, Klaus Alinani, Marcelino Preka, Hektor Mali, Flamur Ruçi, Arens Mateli, Stiven Puci, Amar Kapllanaj; 

Largime: Ditmar Bicaj, Festim Miraka, Ardit Peposhi, Majkell Peçi, Emiliano Mozzone, Silvester Shkalla, Flosard Malçi, Vincente Mercedes, Fabian Munoz, Saliou Guindo, Jurgen Goxha, Isli Hidi, Vasil Zhongo, Alaidin Sallaku.

Vllaznia:

Afrime: Ardit Hoxhaj, Aleksandar Isaevksi, Enes Isufi, Bojan Zogovic, Victor Da Silva, Uheid Hoxha, Cassius Coelheo, Mehdi Çoba, Nertil Hoxhaj, Christopher Mandiangu, Arlind Kalaja, Ismael Dunga, Eni Imami, Haris Dilaver, Fjoart Jonuzi, Abdurrahman Fangaj, Eraldo Deda;

 Largime: Filip Gligorov, Silvio Junior, Hygor, Simeon Hristov, Andreja Efremov, Alen Sherri, Renato Malota, Ndriçim Shtubina, Gilman Lika, Silvio Zogaj.

Kastrioti:

Afrime: Agnaldo Moraes, Devid De Santana Silva, Silvio Vokrri, Luis Gjini, Fjoralb Deliaj, Realf Zhivanaj, Alesio Abibi, Redon Danaj, Sebino Plaku, Silvester Shkalla; 

Largime: Taulant Marku, Taulant Sefgjini, Alban Gjinaj, Elidon Selaci, Xherisildi Haka.

Apolonia:

Afrime: Gledis Ndraxhi, Drago Bumbar, Imran Fetai, Rimald Haxhiu, Benito Çulli, Serjan Repaj, Bernard Arthur, Robert Ghansah, Benjamin Agyare, Kofi Yeboah; 

Largime: Sokol Ymeraj, Gelando Sharavolli, Redjon Kardhashi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!