Teleteksti i mbrëmjes…

727: Skuadrat e Superiores kanë dalë në fushë në 5 impiante sportive. Jo për futboll por për protestë. Kapitenët e skuadrave kanë lexuar kërkesat e tyre ndaj qeverisë për plotësimin e 4 pikave.

727: Fitoi betejën në Dhomën e Zgjidhjes së Konflikteve me klubin e Luftëtarit, Gresild Lika u prezantua sot te Bylis.

727: Nisi sot Ipko Superliga e Kosovës me dy takime. Besa Pejë- Ballkani 1-4 (tre gola Daku) dhe Prishtina Drenica 3-0.

727:Bundesliga në ditën e parë sot dha këto shifra: Këln- Hofenheim 2-3, Fraknkfurt -Arminia Bielefild 1-1, Union Berlin- augusburg 1-3, Shtutgart- Fraijburg 2-3 Verder- Hertha Berlin1-4. Dortmund -Gladbah 3-0.

727: Vijarreal kaloi 2-1 Eibar në javën e dytë në La Liga.Getafe- Osasuna dhe Selta- Valencia, ndeshjet e tjera sot në program.

727: Startoi sot kampionati italian i Seria A. Në fushë Fiorentina- Torino. Takimi përfundoi 1-0 për vjollcët. Me Torinon debutoi Vojvoda.

727: Godet sërish Liverpul. Diogo Jota nga Volves. 23-vjeçari portugez pas një sezoni fantastik, i kushton 45 milion euro ‘Reds’.

727. Lids është kthyer në Premier por bashkë me garimin sjell risinë e 7+. Në dy takime arrin shifrat 3-4 me Liverpul dhe sot 4-3 me Fulham. 7+ sot edhe Everton i Ançelotit ndaj Uest Bromuiç (5-2).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!