Etika: Mungon Tirana, emaili “humb” rrugën

Komisioni i Etikës pranë FSHF-së, është mbledhur sot dhe ka hapur “dosjen” e përgatitur për ndeshjen e parë Bylis-Tirana (2-1), për gjysmëfinalet e Kupën e Shqipërisë, ku sjellja e lojtarëve dhe e skuadrave gjatë takimit ka qenë e dyshuar.

Pas përfundimit të mbledhjes, kryetari i Komisionit të Etikës, juristi i njohur Fatmir Braka, është shprehur, se Tirana nuk është paraqitur në mbledhje për të dhënë dëshminë, më justifikimin se nuk është njoftuar dhe se në zyrat e klubit kryeqytetas, nuk ka mbërritur emaili.

“Sot u mbajt mbledhja e radhës siç ishte planifikuar. Tirana nuk u paraqit dhe u shty për njëherë tjetër. Administrata e Federatës i ka dërguar një email, ndërsa Tirana thotë se ai email nuk ekziston më.

Ne i kemi dërguar një email tjetër, ku i lamë afat. Hetimet u bënë sot dhe do të vazhdojnë të bëhen. Hetimi po zhvillohet për ndeshjen e pare gjysmëfinale Bylis-Tirana për Kupën e Shqipërisë. Mbledhja e radhës është lënë për ditën e martë.

Në komision ishim 3 veta nga çdo klub, aq sa kërkohet. UEFA dërgon vazhdimisht raporte në FSHF, nuk ka ndonjë insistim nga ata. Është e paparashikuar se sa do të zgjasë hetimi. Nuk mund të them për penalizimet”, ka deklaruar në përfundim kryetari Braka për mediat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!