Korabi bie në shtëpi, Elbasani për ‘spital’

Dinamo nuk ia del të marrë pikë në Fushë-Krujë. Krutanët e Ndreut me një supergol të Dacit, arritën të marrin tri pikë të vyera ndaj një Dinamoje në ngjitje në lojë por pa efektshmërinë pikë.

Ndërkaq, surprizon Korabi në shtëpi. Sikundër ndaj Burrelit, vendasit e Dalipit, munden nga Erzeni 0-1.

Egnatia- Tërbuni u mbyll pa gola.

Në grupin B, keq Elbasani. Humbja në derbi me Turbinën, e ka përkeqësuar situatën dhe verdheblutë janë më të rrezikuar se kurrë për tu rrëzuar.

Oriku nuk thyen dot Ilirinë ndërkohë që Devolli bën mirë detyrat e shtëpisë duke kaluar shënkollasit 3-1.

Grupi A:

Kastrioti- Dinamo 1-0

Egnatia- Tërbuni 0-0

Korabi- Erzeni 0-1

Grupi B

Elbasani- Turbina 0-1

Oriku-Iliria 0-0

Devolli-Shënkolli 3-1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!