Besëlidhja ecën, Besa dështon me fierakët…

U luajtën takimet e ditës së diel në Kategorinë e Parë, ku bien në sy fitoret e ekipeve pretendente. Në Grupin A, Besëlidhja kalon me vështirësi Burrelin me rezultatin 2-1.

Zhvillimet në këtët grup, pozicionojnë Kastriotin në krye me 33 pikë me ndjeksin më të afërt Besëlidhjen që numëron 28 pikë.

Në Grupin B, Pogradeci ka mposhtur skuadrën e Lushnjës pretendente po me shifrat 2-1.

Apolonia në Lushnjë me Besën pritëse, triumfon 2-3 duke marrë tri pikë e qëndruar në krye. Në fund, në tribunën e ‘Roza Haxhiut’ ka sherr mes stafëve drejtuese në rang të lartë.

Pas kësaj jave, në Grupin B, udhëheq Apolonia me 35 pikë e ndjkur nga Pogradeci me 33 dhe Lushnja me 31.

Grupi A: Besëlidhja-Burreli 2-1

Grupi B:
Besa-Apolonia 2-3
Pogradeci-Lushnja 2-1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!