Shtutgarti me trajner të ri…

Militon në Bundesligën 2 por Shtutgart bën lajm gjithnjë në Gjermani. Ish skuadra e trajnerit të kombëtares gjermane Joakim Lëv por dhe e ish- sulmuesit Fredi Bobiç, mësohet se sot ka ndrruar trajner.

Tim Valter ia lë vendin Pelegrino Mataraco. ish- trajneri i Hofeneim ka firmosur deri 30 qershor 2021.

Shtutgarti pozicionohet në vendin e 3-të në Bundesligën 2 pas 18 javëve.

Italo- amerikani mes lojtarëve që ka stërvitur, do ketë nën urdhëra edhe Mario Gomezin.Sulmuesin veteran, dikur pjesë e kombëtares gjermane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!