Basketbolli ngel sërish në klasë…

Euro Basket 2021: Meshkuj, Grupi E:

Salla sportive “Feti Borova”: Shqipëri- Bjellorusi 51-73.

Ka nisur me një humbje dëshpëruese aventura e kombëtares së Shqipërisë në basketboll për meshkuj në turin paraeliminator të grupit E.

Shqipëria, Bjellorusia dhe Danimarka, janë skuadrat që do luftojnë deri në fund për të kaluar. Takimi i mbrëmjes së sotme i pari në grup, mes Shqipërisë dhe Bjellorusisë, nisi i barabartë por kjo situatë zgjati deri në fund të periodës së dytë.

Në të tretën, falë dhe cilësive të kundërshtarit, skuadra jonë kombëtare, u gjet në vështirësi dhe në fund të ndeshjës, pas dhe periodës së 4-ët, u fiksuan shifrat 51-73.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!