Conmebol kundër Mesit: Akuzat, të pabaza!

Conmebol është befasuar të shtunën në mbrëmje nga deklarata e Lionel Mesit, në lidhje me gabimet gjyqësore në Copa América dhe akuzat për korrupsion. Conmebol nuk heshti por reagoi me një përgjigje në Twiter.

“Në futboll ndonjëherë fiton dhe nganjëherë humbet. Një shtyllë themelore e lojës së drejtë është pranimi i rezultateve me besnikëri dhe respekt. E njëjta gjë vlen edhe për vendimet e gjykimit, të cilat janë njerëzore dhe gjithmonë do të jenë më të përsosura. Si rezultat i incidenteve tipike të konkurrencës, duke përfshirë 12 ekipet, të gjitha në kushte të barabarta, akuzat e bëra janë të pabaza, nuk kanë asgjë të vërtetë dhe duan të venë në dyshim integritetin e “Copa América”, respektin ndaj konkurrencës, të gjithë futbollistëve pjesëmarrës dhe qindra profesionistëve të Conmebol, institucion, i cili që nga viti 2016 ka punuar pa u lodhur për të bërë transparente, profesionalizuar dhe zhvilluar futbollin e Amerikës së Jugut,” shkruhet në reagimin e Conmebol, konfederatës që drejton futbollin në Amerikën Latine.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!