Vincent Kompani, trajner i Anderlehtit…

Captain of Manchester City football club, Vincent Company, who is doing a MBA at Manchester University.

Mbrojtësi belg 33-vjeçar, që pas 11 vitesh largohet nga Mançester Siti, zbulon karrierën e tij të ardhshme në fushën e trajningut

Nëpërmjet dy postime të gjata në Facebook, përshëndetjen për largimin pas 11 vitesh nga Mançester Siti, kapiteni Vincent Kompani zbulon edhe të ardhmen e tij.

Ndërsa arkivon magjinë e gjatë angleze (“Faleminderit të gjithëve, tani është koha për mua të shkoj”), 33-vjeçari Kompani shpall kthimin e tij në Belgjikë: “Do të jem trajner i Anderlehtit për tre sezonet e ardhshme. Kam mësuar shumë nga Guardiola, një trajner i jashtëzakonshëm në 3 stinët e fundit”, shkruan ish-mbrojtësi belg, i cili në vazhdim do t’i kushtohet trajningut.

Kompani largohet nga Siti pas 11 sezoneve, në të cilat ai ka fituar pothuajse gjithçka: 4 Premier League, 4 Kupat e Ligës, 2 FA Cups dhe 2 Shields Community.

“Mançester Siti më dha gjithçka. Megjithatë tani është koha për mua të shkoj. Në 3 vitet e fundit kam analizuar dhe studiuar. Mançester Siti luan futbollin që dua të luaj, futbollin që dua të mësoj dhe dua ta shoh”, – shkruan Vincent Kompani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!