Ksavi “i pangopur”, kampion edhe në Katar

Ish-kapiteni, flamuri i Barcelonës dhe i kombëtares spanjole, mesfushori Ksavi Hernandez, duket “i pangopur” me trofe.

Sikur të mos i mjaftonin ato të fituar me katalanasit, Ksavi sot ka fituar edhe titullin kampion të Katarit me skuadrën e tij Al Saddi.

Fitorja 7-2 ndaj skuadrës Al Ahli të Dohës, si dhe humbja e rivalit të tyre Al-Duhailit, i siguruan titullin kampion Al Saddit, ku spanjolli Ksavi Hernandez, pavarësisht nga mosha, është një nga lojtarët e spikatur të skuadrës arabe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!