Egnatia përmbys Erzenin, kreu tani me…diferencë

Java e 21: Egnatia- Erzeni 3-2 (Spahiu 59′, Montenegro 76′, Ibrahimoglu 80’/ Marzuk 4′, Zeka 74′)

Egnatia ecën e sigurtë në krye të Abissnet Superioe teksa për javën e 21-të mundi me shifrat 3-2 Erzenin e Shijakut.

Vendasi e panë vetën poshtë një goli ndërsa në stadiumin e Rrogozhinës miqtë shënuan me që në minutën e 4’ me Marzuk.

Pjesa e dytë solli shpejt golin e barazimit kur në të 59′ Spahiu dogiti bukur me sferën që u ndal në rrjetë. Megjithatë në një sfidë derbi rajonal, gjithçka pritej të ngjiste.

Në fakt ishte Zeka ndërsa kaloi sërish në avantazh ekipin e Erzenit, por pas 6 minutash vëndasit shënuan dy herë me dy afrimet e janarit, Montenegro dhe Ibrahimoglu, duke i dhënë fitoren skuadrës së Tetovës.

Egnatia ka 10 pikë më shumë se partizani i vendit të dytë…