Mesi kthehet në Paris, Mbape nuk e…pret

Lionel Mesi, kampioni i botës me Argjentinën, u nderua nga PSG në ditën e kthimit të tij në qendrën sportive të përgatitjeve të skuadrës në kryeqytetin francez.

Të pranishimit konstatuan menjëherë mungesën e Kilian Mbape-s i cili së bashku me Francën luajtën dhe humbën finalen e ‘Katar 2022’ ndaj Argjentinës.

Në fakt, siç shkruan Tyc Sports, sulmuesi francez ka përfituar disa ditë pushimi që i dha trajneri Galtier pas humbjes së PSG-së me Lens dhe fluturoi drejt Nju Jorkut së bashku me Hakimin për të parë ndeshjen e NBA mes Brooklyn Nets dhe San Antonio Spurs.

Ndërkohë argjentinasi nuk do të luajë të premten kundër Shateru. Për të parë kampionin në aksion duhet të rikthehet kundër Anxhers javën e ardhshme./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!