Nuk iu pranua dorëheqja, Kadri zgjat kontratën…

Ndryshe nga shumë menaxherë dështakë në ‘Katar 2022’, trajneri i Tunizisë nuk largohet nga drejtimi i Kombëtares afrikane.

Jalel Kadri do të qëndrojë në krye të kombëtares së Tunizisë deri në Kupën e Kombeve të Afrikës 2024.

Trajneri i Tunizisë kishte dhënë dorëheqjen pas eliminimit nga Kupa e Botës, por Federata nuk e pranoi dorëheqjen dhe vendosi t’ia zgjasë kontratën me 12 muaj. Lajmi bëhet i ditur nga L’Equipe./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!