Di Maria pohon: Vijoj me Kombëtaren

Shkëlqeu në ndeshjen finale me Argjentinën duke shënuar një gol e fituar penalltinë në të 23′. Angel Di Maria pasi vuajti më pas në stol, shpesh i përlotur, realizoi ëndrrën e madhe për të fituar Kupën e Botës.

Lojtari i Juves ka luajtur 129 takime me ‘Albiceleste’ teksa ka shënuar 28 gola. Me Kupën e Botës në “gji”, Di Maria duket se ka ndërmend të vijojë sërish me Kombëtaren e drejtuar nga Lionel Skaloni.

Një vendim i cili në dukje duket mjaft i përshtatshëm për tifozerinë dhe vetë skuadrën. Ndoshta një motiv edhe për Lionel Mesin për të ecur në gjurmët e partenrit të tij në Kombëtare./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!