Premier në fushë, ‘Boxing Dey’ në traditë

Anglezët nuk ikin nga tradita. Në fushë Armando Broja por një ‘Boxing Day’ në tokën angleze duket më e kondicionuar se kurrë.

Polemika dhe frika, por edhe dëshira për t’u kthyer në normalitet. Premier League ka vendosur të mos heqë dorë nga tradita e saj dhe një në veçanti nuk mund të preket,-futbolli. Pavarësisht rritjes së infeksioneve që po ngarkon sistemin shëndetësor anglez.

Skuadrat e Premier League, natyrisht, nuk janë imune; shumë ndeshje tashmë janë shtyrë, sot do të shtohen edhe tre të tjera me pamundësi për të zbritur në terren.

Sigurisht që do të jetë një Boxing Day ndryshe, më e tensionuar dhe më pak e mbushur me lojëra spektakolare, por po aq për t’u ndjekur. Ky është programi i plotë i raundit të nëntëmbëdhjetë dhe të fundit kalendarik:

Premier League, java e 19-të:

16:00

Mançester Siti- Lieçester

Noruiç- Arsenal

Totenhem- Kristal Palasë

Uest Hem- Sauthempton

Aston Vila- Çelsi 18:30

Brajton- Brentford 21:00

Të shtyra:

Uolves- Uatford

Bërnli- Everton

Liverpul-Lids /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!