Mesi luan pas mesnate, 5 ndeshje në Amerikën e Jugut

Të apasionuarit e futbollit të Amerikes së Jugut do kenë mundësi të shijojnë pas pak dhe gjatë natës në të gdhirë të 15 tetorit 5 duele të nivelit të lartë brenda konfederatës CONMEBOL.

Kështu, për kualifikueset e ‘Katar 2022’, Bolivi-Paraguaji hap serinë e takimëve të 12-të në Amerikën e Jugut. Një orë më vonë, Kolumbi- Ekuador ndërsa në 01:30 do të zbresin në fushë Argjentina dhe Peruja.

Kili- Venezuelë nis në 02:00 ndërsa sfida e fundit, ajo e orës 02:30 Brazil- Uruguaji.

Programi për ndeshjet e xhiros së 12-të:

22:00 Bolivi-Paraguaji

23:00 Kolumbi-Ekuador

01:30 Argjentinë- Peru

02:00 Kili- Venezuelë

02:30 Brazil- Uruguaji

Klasifikimi pas javës së 11-të

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!