Anglia e Sauthgejt ndaj Kroacisë

Ndeshja mes Anglisë dhe Kroacisë pas pak në ‘Wembley’ (15:00) për të ndezur prej “vërteti” Euro 2020. Për Grupin D do të garojnë edhe Skocia dhe Republika Çeke. Ndeshjet e këtij grupi luhen në Londër dhe në Gllazgou.

Sakaq te përbërja e Anglisë ka disa risi. te ‘vaterni’ i besohet gardës së vjetër….

Gjykon italiani Daniele Orsato.

Formacionet:

Anglia: Pikford, Uoker, Rajs, Tripie, Stouns, Mins, Filips, Maunt, Sterling, Foden, Kejn.
Trajner: G. Sauthgejt

Kroacia: Livakoviç, Vrsaljko, Çaleta-Car, Vida, Gvardiol, Perisiç, Brozoviç, Kovaçiç, Modriç, Kramariç, Rebiç.
Trajner: Z. Daliç

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!