Lilë kampione e Francës

Lilë fiton në transfertë ndaj Anxhers 1-2 dhe shpallet kampione e Ligë1 në Francë. Skuadra e Galtier theu monotoninë 7 vjeçare të Paris Saint-Germain dhe fitoi titullin e 4-ët në histori.

Fitorja ndaj Brest nuk ishte e mjaftueshme për PSG. Monako shkon në preliminare të Ligës së Kampionëve, ndërsa Lion dhe Marsejë hyjnë në fazën e grupeve të Ligës së Europës. Liga e Konferencave për Renës.

Në Ligë 2, Nimes dhe Dijon. Nantë do të shkojë në play-off. Brest shpëton pasi Nantë humbi ndeshjen shtëpiake me Montpelje 1-2.

Rezultatet e javës së 38:

Anxhers-Lilë 1-2
Brest-PSG 0-2
Lens-Monako 0-0
Lion-Nicë 2-3
Metz-Marsejë 1-0
Nantes-Montpelje 1-2
Reims-Bordo 1-2
Renës-Nimes 2-0
Saint-Etien-Dizhon 0-1
Strasburg-Lorient 1-1

Klasifikimi përfundimtar 2020/21:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!