FA Cup, Everton gjën Sitin

Pasi u luajtën në ditë të ndryshme kompeticioni më i vjetër i futbollit në Angli FA Cup, mbyllin fazat paraardhëse dhe tani futet në zonën e pretendimëve serioze.

Çerekfinalet e FA Cup do të luhen në fundjavën e 20 dhe 21 marsit 2021. Pas eleminimëve me apo pa surpriza shorti për 1/4, ka prodhuar këto çifte:

Shorti: 20 dhe 21 mars 2021.

Everton-Mançester Siti

Bournemouth-Southëmpton

Leiçester -Mançester Junajtid

Çelsi-Shefield Utd

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!