Skocia eleminon Serbinë, në europian edhe Sllovakia

Sllovakia pas barazimit në kohë të rregullt arrin golin e kualifikimit ndaj Irlandës së Veriut duke mbyllur llogaritë për biletën numër 23 të kampionatit europian.

Te dueli i Irlandë e Veriut-Sllovaki, goli i Durish në të 110′-ën i dha kualifikimin sllovakëve ndërsa bileta e fundit e europianit të vitit 2021, Serbi-Skoci pati nevojën e penalltive.

Në sfidën e beogradit ishte sulmuesi i Real Madrid luka Joviç ai që në minutën e 90-të barazoi shifrat e një finaljejej që po udhëhiqej nga Skocia.

Te penalltitë më i saktë u tregua Skocia e cila fitoi 5-4 dhe krejt takimin 6-5.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!