Salah merr Çmimin ‘Inspirer’

Mohamed Salah i është bashkuar Egjiptit për të luajtur ndaj Togos në dy takime njëra pas tjetërs në 14 dhe 17 nëntor në kualifikueset e Kupës së Afrikës.

Kompeticioni afrikan i këtij edicioni, në fazë finale pas atij të vitit të shkuar luajtur në Egjipt,do të zhvillohet në Kamerun.

Në Grupin G, Egjipti ende nuk ka fituar asnjë takim duke u mjaftuar me dy barazime në po aq ndeshje.

Gjithësesi, Salah ka se me çfarë të inkurajohet këto ditë. Sulmuesi i Liverpulit ndërsa po stërvitet me skuadrën kombëtare,u vlerësua me Çmimin “Inspirer” nga Federata e tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!