Maqedonia e Veriut prek historinë, shkon në Europian

Finale Nations League Grupi D: Gjeorgji-Maqedoni e Veriut 0-1.

Bejtullai, Musliu, Ademi,Alioski, dhe Enis Bardhi (nuk luajti sot për shkak dëmtimi) por dhe Ferhan Hasani, shqiptarët në ‘Euro 2020’ me Maqedoninë e Veriut.

Maqedonia e Veriut prek historinë. Skuadra ballkanase në gjirin e të cilit ka shumë shqiptarë, ka arritur të fitojë sot një biletë për në ‘Euro 2020’ finalet e të cilit do të zhvillohen në verën e vitit 2021.

Në Gjerorgji, në stadiumin e Dinamo Arena të Tbilisit, Goran Pandev në të 56-tën shënoi golin e fitores pas asistit të Nestorovskit.

Ndërkaq po sonte vendoset edhe për tri bileta të tjera. Në fushë duelet Hungari-Islandë, Irlanda e Veriut- Sllovaki dhe Serbi-Skoci. Takmet nisin në orën 20:45.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!