Maqedonia e Veriut në Grupin C, zbadhet kalendari

Skuadra e teknikut Angelovski vendoset në grup ‘ferri’ të finalevë të europianit të verës së ardhëshme.

Në pritje të 3 biltave të fundit për në kampionatin europian, fazë finale, finalistja e 21-të Maqedonia e Veriut u pozicionua në Grupin C ku bëjnë pjesë Holanda, Ukraina dhe Austria.

Ky grup sipas shortit të hedhur paraprakisht nga UEFA, do ti diskutojë takimet në Rumani dhe në Holandë.

Ky është kalendari:

13 qershor, Austri- Maqedoni e Veriut (Bukuresht)
13 qershor, Holandë-Ukrainë (Amsterdam)
17 qershor, Ukrainë-Maqedoni e Veriut (Bukuresht)
17 qershor, Holandë-Austri (Amsterdam)
21 qershor, Maqedonia e Veriut-Holandë (Amsterdam)
21 qershor, Ukrainë-Austri (Bukuresht)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!