Prosineçki në siklet, gati dorëheqja…

Trajneri i Bosnjë-Hercegovinës Robert Procineçki, në fije të perit. Kualifikueset e ‘Euro 2020’, rezultuan zhgënjyese për skuadrën dhe vetë teknikun 50 vjeçar që në aeroportin e Sarajavës, ka bërë disa deklarata ‘divorci’.

Fjalët e Robert  Prosinecki për ‘Tv N1 Sarajevo’ menjëherë pas kthimit nga Greqa, ndërsa skuadra e tij, u mund 2-1 nga helenët, ka deklaruar se është gati të flaës dhe të marrë vendime për të ardhmen e tij në krye të Bosnje-Hercegovinës.

Skuadra që kroati i lindur në Gjermani e drejton që nga 2018-ta, është 99% jashtë europianit të adhëshëm, teksa renditet 5 pikë larg vendit të dytë të Grupit J që mbahet nga Finlanda.

‘Nuk e di se çfarë shkoi keq. Unë do të flas me Elvedin Begiç dhe do të shohim se çfarë ndodh më pas’-Prosineçki.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!