Kosovë/ Superliga jep verdiktet, Malisheva debutimi në Europë

Skuadra e drejtuar nga Qëndrim Kida, do të jetë për herë të parë në histori në UEFA Conference League

U luajt sot java e fundit në Superligën e Kosovës. Verdiktet përfundimtare u dhanë sot (Ballkani ishte shpallur kampion një javë më parë).

Kështu, Ballkani i Ilir Dajës e mbyll sezonin aktual me fitore 2-1 kundër Prishtinës.

Fitojë Llapi e Gjilani i Gentian Mezanit ndërsa Llapi kaloi 1-5 Lirinë e Prizrenit dhe siguron një biletë në Europa League.

Në Gjilan, Drita dhe Malisheva barazuan 1-1 me skuadrën mike e cila për herë të parë do të garojë në Conference League. Një vënd në europë veç Ballkanit edhe Drita e Llapi.

Ndërkaq, Feronikeli do të luajë në play out pasi zuri vendin e tetë.Fushë Kosova dhe Liria rrëzohen nga Superliga.

Java e 36-të:

Ballkani- Prishtina 2-1

Drita- Malisheva 1-1

Dukagjini- Gjilani 2-4

Fushë Kosova-Feronikeli 74 0-3

Liria- Llapi 1-5/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!