Finale në ‘Wembley’, finale Champions League në Bilbao

Ditë e ngjeshur sportive. Përpos javëve të fundit (38) në Serie A dhe La Liga, në Londër ka një finale mes Mançester Sitit dhe Mançester Junajtid për FA Cup.

Një tjetër finale por këtë radhë për femra, zhvillohet këtë pasdite në Bilbao. Barcelona-Olimpik Lion me fillim orën 18:00, në kërkim të trofeut më të madh të UEFA-s për femra, Champions League.

Finale FA Cup: 16:00 (Wembley) Londër

Mançester Siti- Mançester Junajtid

Java e 38-të, Serie A

Juventus -Monza 18:00

Milan- Salernitana 20:45

Java e 38-të, La Liga:

Osasuna- Vijareal 18:00

Sociedad- Atletiko Madrid 16:15

Almeria- Kadiz 18:30

Vajekano- Bilbao 18:30

Real Madrid- Betis 21:00

Finale/Kupa e Gjermanisë në Berlin:

Kaiserslautern-Leverkusen 20:00

Kupa e Skocisë, finale:

Selltik-Rejnxhers 16:00

Femra: Finale e Ligës së Kampionëve në Bilbao

Barcelona- Lion 18:00 (‘San Mames’)/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!