Kros e mbyll si mbret, tifozët: ‘Gracias Leyenda’

Lajmi se do të mbyllte me Realin dhe pas Europianit ‘Gjermani 2024’ do varë këpucët, shokoi jo pak botën e futbollit.

Toni Kros në moshën 34 vjeçare luajti sot ndeshjën e fundit me Real Madrid (ka dhe një finale Champions me Dortmund), ndaj Betis (0-0 final) për javën e 38-të në La Liga.

Ndërkohë para fillimit, mesfushori mori gjithë respektin e duhur nga ‘fortesa e bardhë’ të një simboli ‘galaktik’.

Në nder të tij, lojtarët kishin veshur edhe fanella ‘Kroos 8’. Më pas në sektorë të ndryshëm në tribunat e “Santiago Bernabeut”, tifozët zbuluan mes duartrokitjeve një pankartë të madhe falenderuese.

”Gracias Leyenda” shkruhej teksa një foto të Kros në mes me fjalët “22”. Kjo simbolizonte numrin e trofeve në të gjitha kompeticionet që ai ka fituar me Los Blancos në 10 vite. 

Të gjithë në këmbë në minutën e 87′ kur gjermani u zëvendësua për Dani Sebajos./Sportiim.al/

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!